Redmi Note 7 je bezpochyby smartfónom s najlepším pomerom cena : výkon

Spoločnosť Xiaomi začiatkom tohto roka urobila odvážny krok, z produktovej línie Redmi spravila separátnu značku, ktorá si žije „vlastným“ životom. Prvým predstaveným zariadením, už samostatne fungujúcej spoločnosti Redmi, bolo zariadenie Note 7, s ktorým spoločnosť medzi používateľmi zabodovala. Mnohí totiž telefón charakterizujú ako zariadenie s najlepším pomerom cena : výkon. Poďme sa pozrieť nižšie na […]
Redmi Note 7 (2)

Spoločnosť Xiaomi začiatkom tohto roka urobila odvážny krok, z produktovej línie Redmi spravila separátnu značku, ktorá si žije „vlastným“ životom. Prvým predstaveným zariadením, už samostatne fungujúcej spoločnosti Redmi, bolo zariadenie Note 7, s ktorým spoločnosť medzi používateľmi zabodovala. Mnohí totiž telefón charakterizujú ako zariadenie s najlepším pomerom cena : výkon. Poďme sa pozrieť nižšie na postrehy z používania tohto smartfónu.

Recenzia smartfónu Redmi Note 7

Balenie

Balenie smartfónu sa nijak nevymyká štandardu, na ktorý sme u Xiaomi zvyknutí. Domov Vám príde spevnená škatuľka, v ktorej nájdete niekoľko návodov, USB kábel, smartfón a obal.

Konštrukcia

V prípade konštrukcie telefónu musíme spoločnosť Redmi pochváliť. Dala si skutočne záležať. Všetko drží na svojom mieste tak, ako má a nič „nevŕzga“. Z pohľadu dizajnu musíme povedať, že telefón vyzerá prémiovo a to hlavne vďaka zadnej sklenenej stene, z ktorej vyčnieva duálna AI kamera. Steny zariadenia sú vyhotovené z plastu a nájdeme v nich umiestnené tlačidlá ovládania hlasitosti, uzamykanie smartfónu, USB Type – C výstup, reproduktor, infračervený snímač a stále viac vytrácajúci sa 3,5 jack pre slúchadlá.

Radi by sme ešte vyzdvihli oblé hrany zariadenia, vďaka ktorým sa smartfón drží pohodlne v ruke.

Displej

Smartfón Redmi Note 7 ponúka 6,3“ IPS LCD displej s rozlíšením 2340 x 1080 bodov. Ponúka tak vysokú hustotu pixelov v podobe 409 ppi. Telefón si poradí aj s priamym slnečným žiarením vďaka vysokej svietivosti v podobe 479 nitov. Displej je ďalej pokrytý krycím sklíčkom Gorilla Glass 5. generácie, ktorý chráni displej pred poškriabaním. Vo vrchnej časti zariadenia nájdeme ešte výrez, v ktorom sa schováva kamera s 13-megapixelovou kamerou, ktorá podporuje FULL HD rozlíšenie ako aj HDR.

Redmi Note 7 (2)

Hardware a software

Smartfón disponuje procesorom Qualcomm Snapdragon 660 s 8-jadrami, ktorý je vyrobený 14 nm výrobným procesom. Sekunduje mu grafický čip Adreno 512 v kombinácii s 3GB/4GB RAM typu LPDDR4X a 64GB/128GB úložným priestorom (pozn. redakcie: v závislosti od zvoleného modelu). Nechýba ani možnosť rozšírenia úložného priestoru pomocou pamäťovej karty. Aby sme parametre preložili do „ľudskej reči“, tak smartfón bohato postačuje na všetky bežné úlohy – od Facebookovania, prezerania internetu až po hranie hier. Pri hrách sa však na chvíľku pozastavíme. Smartfón zvládne aj o niečo náročnejšie hry, ako je napríklad PUBG, ale nie v tých najväčších detailoch. Inými slovami, so smartfónom si zahráte aj náročnejšie hry, ale nie až v tak vysokom rozlíšení. Nezabúdajme však na cenu smartfónu, ktorá sa pohybuje na úrovni od 160€ do 220€ (pozn. redakcie: v závislosti od zvoleného modelu). Mimochodom, smartfón podporuje aj AR aplikácie, čo je v tejto cenovke unikátom. Pri pohľade na výkon zariadenia dosiahol smartfón podľa AnTuTu viac ako 150-tisíc bodov.

Redmi-Note-7-vykon_recenzia_antutu
Zdroj: Crossy.sk / Vosveteit.sk

Z pohľadu softwaru máme pre všetkých záujemcov o smartfón dobré správy. Nielen že je zariadenie poháňané Androidom vo verzii 9.0 v kombinácii s MIUI 10, ale výrobca prisľúbil aj nový Android 10 v kombinácii s nadstavbou MIUI 11. Nižšie sme si pre Vás pripravili krátke video, v ktorom si môžete pozrieť rozhranie smartfónu.

Kvalita fotografií

Fotografie sú silnou stránkou tohto zariadenia. Začnime však pekne poporiadku. Telefón disponuje dvomi snímačmi – hlavným 48-megapixelovým snímačom Samsung S5KGM1 (f/1.8, 1,6 um) a 5-megapixelovým hĺbkovým snímačom (f/2.2, 1,2 um). V kombinácii so softwarovým spracovaním je kvalita fotografií výrazne nadpriemerná a dovolíme si povedať, že v prípade smartfónu do 200€ mu nenájdete konkurenciu. Veď posúďte sami a pozrite si nižšie niekoľko fotografií vytvorených smartfónom.

Prejdime teraz k videám. V prípade videí nás sklamalo, že smartfón podporuje len natáčania vo FULL HD kvalite, potešila nás však aspoň možnosť natáčania pri 60fps. Nižšie sme si pre Vás pripravili krátke video, aby ste mohli zhodnotiť kvalitu obrazu pri pohybe vo FULL HD rozlíšení pri 30 fps.

Batéria a konektivita

Z pohľadu konektivity a batérie nemáme spoločnosti čo vyčítať. Ponúka totiž batériu s kapacitou 4 000 mAh, ktorá bezproblémovo utiahne smartfón po dobu jedného až dvoch dní, v závislosti od jeho využívania. Pri pohľade na konektivitu, telefón podporuje naše LTE frekvencie, ponúka Bluetooth vo verzii 5.0, vo výbave mu nechýbajú ani senzory ako sú gyroskop, akcelerometer, proximity, svetelný senzor, digitálny kompas, podpora rýchleho nabíjania, GPS či dokonca FM Rádio. Jediné, čo nám trošku chýbalo je NFC čip, ale tu opäť musíme pripomenúť cenovku smartfónu – menej ako 200€. Inými slovami, s výbavou sme boli nadmieru spokojní a to najmä pri pohľade na jeho cenu.

Záver

Redmi Note 7 je smartfón, ktorý bezpochyby oslovuje kvantá ľudí a dôvodov, prečo je tomu tak, je hneď niekoľko. Dostatočný výkon, nadpriemerná kamera či skvelý dizajn. V neposlednom rade aj jeho cena, ktorá je nastavená skutočne nízko. V každom prípade, Redmi Note 7 je smartfón, ktorý ocenia hlavne ľudia, ktorí chcú mať vo vrecku kvalitné zariadenie a zároveň nie sú ochotní za smartfón minúť viac ako polovicu mesačnej výplaty.