BlackBerry sa vráti na trh. Ohlasuje, že môžeme očakávať nový 5G smartfón s fyzickou klávesnicou

Spoločnosť BlackBerry svojho času bola vcelku veľkým výrobcom mobilných zariadení, pre ktorého bola okrem fyzickej klávesnice charakteristická aj vysoká zabezpečenosť systému a ochrany osobných údajov. Spoločnosť však na konci dňa nedokázala udržať krok s konkurenciou. Ešte vo februári spoločnosť ohlásila, že končí spoluprácu so spoločnosťou TCL, ktorá stála za fyzickou výrobou zariadení od roku 2015 (pozn. redakcie: […] ...
BlackBerry-smartfony (1)

Spoločnosť BlackBerry svojho času bola vcelku veľkým výrobcom mobilných zariadení, pre ktorého bola okrem fyzickej klávesnice charakteristická aj vysoká zabezpečenosť systému a ochrany osobných údajov. Spoločnosť však na konci dňa nedokázala udržať krok s konkurenciou. Ešte vo februári spoločnosť ohlásila, že končí spoluprácu so spoločnosťou TCL, ktorá stála za fyzickou výrobou zariadení od roku 2015 (pozn. redakcie: do roku 2015 spoločnosť vyrábala smartfóny pod vlastnou taktovkou. Neuspokojivé predaje však prinútili spoločnosť k prehodnoteniu stratégie).

Spoločnosť verí, že tentokrát sa jej podarí uspieť

Najnovšie spoločnosť ohlásila, že sa chystá opäť vrátiť na trh. Konkrétne by sa tak malo stať už v roku 2021. Dopomôcť by im mala k tomu spoločnosť OnwardMobility spolu s FIH Mobile.

Smartfón by mal byť podľa oficiálnych vyjadrení predstavený v priebehu budúceho roka a okrem 5G konektivity, mal by ponúknuť aj fyzickú klávesnicu. Čo sa týka termínu predstavenia, tak konkrétne sa spomína prvý a druhý kvartál 2021. Zariadenie by malo byť dostupné v regióne Severnej Ameriky a Európe.

blackberry-novy-5g-smartfon
Zdroj: onwardmobility.com

Spoločnosť OnwardMobility sa na spoluprácu s BlackBeery nesmierne teší, pričom v oficiálnom vyjadrení vyzdvihuje bezpečnosť zariadení. Peter Franklin, generálny riaditeľ spoločnosti, konkrétne povedal:

„Profesionáli v oblasti podnikania sa tešia na bezpečné 5G zariadenia, ktoré umožňujú produktivitu bez obetovania používateľských skúseností. Smartfóny BlackBerry sú známe tým, že chránia komunikáciu, súkromie a údaje. Pre spoločnosť OnwardMobility je to neuveriteľná príležitosť uviesť na trh zariadenia 5G novej generácie. “

Len pre zaujímavosť, spoločnosť BlackBeery bola na svojom absolútnom vrchole bola v roku 2013, kedy mala 85 miliónov zákazníkov naprieč svetom.

Zdroj: onwardmobility.com, VSI

Komentáre k článku (0)

Skryť

Pridaj komentár