Android 11 neprinesie len nové funkcie, ale aj obmedzenia spojené s fotoaplikáciami tretích strán

Mnohí z nás netrpezlivo čakajú, kým Google uvoľní komerčnú verziu Android 11 pre výrobcov smartfónov. V súčasnosti je totiž dostupný len náhľad, ktorý je aktívne testovaným (vyskúšať si ho môžu napríklad používatelia smartfónov Xiaomi Mi 10, Poco F2 Pro, a ďalších modelov zariadení). S príchodom každej novej verzie operačného systému, idú ruka v ruke aj […] ...
kamera smartfonu

Mnohí z nás netrpezlivo čakajú, kým Google uvoľní komerčnú verziu Android 11 pre výrobcov smartfónov. V súčasnosti je totiž dostupný len náhľad, ktorý je aktívne testovaným (vyskúšať si ho môžu napríklad používatelia smartfónov Xiaomi Mi 10, Poco F2 Pro, a ďalších modelov zariadení). S príchodom každej novej verzie operačného systému, idú ruka v ruke aj nové funkcie. Tentokrát však v spojitosti s fotoaplikáciami dôjde k obmedzeniu, ktoré nebudú mnohým po chuti.

Rozlúčte sa s aplikáciami tretích strán

Ak ste doteraz neboli spokojný so vstavanou aplikáciou na fotografovanie, tak existovalo jednoduché riešenie, ako tento problém vyriešiť. Jednoducho ste si stiahli alternatívnu aplikáciu z obchodu Google Play, ktorých je v obchode neúrekom. Hoci nie každá kvalitatívne zodpovedá požiadavkám používateľov, tak vždy po kratšom hľadaní, používateľ bol schopný nájsť, to čo potreboval. Tomuto bude však už čoskoro koniec. Zároveň však treba dodať, že opatrenie sa bude týkať len novej verzie Androidu a nie starších verzií.

Dôvodom zmien, ktoré obmedzia možnosti sťahovania alternatívnych aplikácií určených na fotografovanie je bezpečnosť používateľov.

„… sme presvedčení, že je to správny kompromis na ochranu súkromia a bezpečnosti našich používateľov.“ – píše sa na stránke Google Issue Tracker, ktorá monitoruje chyby aplikácií a častí systému, ktoré sú vo vývoji.

Čo to znamená v praxi? Jednoducho si budete musieť vystačiť so vstavanou aplikáciou, ktorá ak Vám nebude vyhovovať, tak máte jednoducho smolu. Obmedzenia sa dokonca budú týkať aj aplikácií, ktoré len simulujú iné rozhranie kamery, ako je to v stavanej aplikácií. Inými slovami, aplikácie nebudú môcť ani simulovať iné rozhranie.

Používate vstavanú aplikáciu kamery vo vašom smartfóne, alebo skôr preferujete nejakú alternatívu? Dajte nám prípadne nižšie v komentároch vedieť.

Komentáre k článku (0)

Skryť

Pridaj komentár