Na Slovensku je Xiaomi najrýchlejšie rastúcim výrobcom smartfónov

O spoločnosti Xiaomi môžeme posledné roky počuť vo zvýšenej miere. Dôvodom je, že ide aktuálne o jedného z najrýchlejšie rastúcich mobilných výrobcov. Vo väčšine prípadoch sa však môžeme dozvedieť len globálne trendy, ako je to však na Slovensku? Portál Vosveteit.sk priniesol vcelku zaujímavú štatistiku, ktorá poukazuje na trhové pokrytie jednotlivých výrobcov smartfónov v našom regióne. Odvoláva […] ...
recenzia_Xiaomi Mi 10_vzhlad smartfonu (2)

O spoločnosti Xiaomi môžeme posledné roky počuť vo zvýšenej miere. Dôvodom je, že ide aktuálne o jedného z najrýchlejšie rastúcich mobilných výrobcov. Vo väčšine prípadoch sa však môžeme dozvedieť len globálne trendy, ako je to však na Slovensku? Portál Vosveteit.sk priniesol vcelku zaujímavú štatistiku, ktorá poukazuje na trhové pokrytie jednotlivých výrobcov smartfónov v našom regióne. Odvoláva sa na štatistiky portálu StatCounter, ktorý celosvetovou aktívne monitoruje na mesačnej báze približne 2 milióny webstránok s viac ako 10 miliardami zobrazení. Okrem toho, štatistiky si je možné pozrieť aj pre jednotlivé regióny vrátane Slovenska.

Ako môžete vidieť nižšie, tak prvý graf犀利士
prezrádza, že na Slovensku je najrozšírenejšou značkou mobilných smartfónov Samsung
s trhovým podielom 28,46%. Druhou najsilnejšou spoločnosťou je Huawei s 25,79% trhovým podielom, potom Apple s 18,48% podielom a následne spoločnosť Xiaomi s 8,16%.

StatCounter-vendor-SK-monthly-201901-201912-bar
Zdroj: gs.statcounter.com via Vosveteit.sk

Na dátach vyššie nie je nič extra zaujímavé, ale keď si ich rozoberieme na drobné, tak môžeme vidieť kontinuálny rast spoločnosti Xiaomi, ktorá v priebehu 11 mesiacov minulého roka zaznamenala kontinuálny rast. To sa však už nedá povedať o konkurencií, ktorá bola ako na húpačke – raz rástla a inokedy klesala.

Xiaomi rast popularity znacky na Slovensku
Zdroj: gs.statcounter.com via Vosveteit.sk

Z grafu vyššie je tak vidno nastupujúci trend, ktorý ukazuje postupný nárast popularity značky Xiaom威而鋼
i v našom regióne, ktorá je známa skvelým pomerom cena : výkon, a to nie len v prípade smartfónov, ale aj v prípade ďalšej elektroniky.

Podarí sa podľa Vás spoločnosti udržať tento trend?

Komentáre k článku (0)

Skryť

Pridaj komentár