Samsung bude svoje zariadenia podporovať dlhšie. Sľubuje až 3 veľké aktualizácie systému

Počas predstavenie smartfónov z produktovej rady Galaxy Note 20, spoločnosť Samsung prezradila, že bude pre vybrané modelové rady smartfónov sprístupňovať 3 veľké aktualizácie operačného systému Android. Nová politika aktualizácií sa bude dotýkať aj vybraných starších zariadení. V praxi to znamená, že ak bude (resp. bol) smartfón predstavený  napríklad s verziou Androidu 10, tak dostane aktualizáciu […] ...
kamera smartfonu

Počas predstavenie smartfónov z produktovej rady Galaxy Note 20, spoločnosť Samsung prezradila, že bude pre vybrané modelové rady smartfónov sprístupňovať 3 veľké aktualizácie operačného systému Android. Nová politika aktualizácií sa bude dotýkať aj vybraných starších zariadení. V praxi to znamená, že ak bude (resp. bol) smartfón predstavený  napríklad s verziou Androidu 10, tak dostane aktualizáciu na Android 11, Android 12 a neskôr aj na Android 13. Ide vskutku o dlhú a nevídanú softwarovú podporu. Štandardom totiž bývajú 2 veľké aktualizácie.

Ktoré smartfóny budú aktualizovanými?

Ako sme v úvode spomenuli, tak 3 veľké aktualizácie nebudú dostupné p犀利士
re všetky modely smartfónov, ale len pre novo predstavené smartfóny a niektoré staršie modely. Ide konkrétne o modely smartfónov nižšie (+ zariadenia, ktoré budú predstavené neskôr).

  • Séria Galaxy S: Galaxy S20 Ultra 5G, S20 Ultra, S20+ 5G, S20+, S20 5G, S20, ako aj predošlá generácia S10 5G, S10+, S10, S10e, S10 Lite a nadchádzajúce série S.
  • Séria Galaxy Note: Galaxy Note20 Ultra 5G, Note20 Ultra, Note20 5G, Note20, Note10+ 5G, Note10+, Note10 5G, Note10, Note10 Lite a nadchádzajúce série Note.
  • Skladacie zariadenia Galaxy: Galaxy Z Fold2 5G, Z Fold2, Z Flip 5G, Z Flip, Fold 5G, Fold a nadchádzajúce smartfóny zo série Z.
  • Séria Galaxy A: Galaxy A71 5G, A71, A51 5G, A51, A90 5G, a vybrané nadchádzajúce zariadenia Galaxy A.
  • Tablety: Galaxy Tab S7+ 5G, Tab S7+, Tab S7 5G, Tab S7, Tab S6 5G, Tab S6, Tab S6 Lite a nadchádzajúce tablety zo série Tab S.

Spoločnosť Samsung sa k tomuto kroku uchýlila z dôvodu, že používatelia jednoducho svoje zariadenia používajú dlhšiu dobu. Janghyun Yoon, senior viceprezident a vedúci tímu softvérovej platformy povedal:

„…Pretože ľudia používajú svoje犀利士
zariadenia dlhšie, pracujeme na tom, aby sme zariadeniam, ktoré už majú v rukách, priniesli bezpečnú ochranu a vzrušujúce nové funkcie. Podporou až troch generácií aktualizácie systému Android rozširujeme životnosť našich produktov Galaxy…“

Zdroj: news.samsung.com

Komentáre k článku (0)

Skryť

Pridaj komentár