Trh s aplikáciami ovláda 1% vydavateľov. Ich zárobky sú v porovnaní so zvyškom šialené

Mobilné aplikácie sú neodlúčiteľnou súčasťou všetkých smartfónov, a každý z nás ich má v smartfóne desiatky. Podľa reportu uverejneného spoločnosťou SensorTower, za posledný kvartál tohto roku 1% vydavateľov ovládlo 4/5 trhu. Z celkového počtu stiahnutí je to až 23,6 miliardy stiahnutí aplikácií v porovnaní so 6 miliardami stiahnutí. Inými slovami, 99% vydavateľov aplikácií si rozdelilo […]
trh-s-aplikaciami

Mobilné aplikácie sú neodlúčiteľnou súčasťou všetkých smartfónov, a každý z nás ich má v smartfóne desiatky. Podľa reportu uverejneného spoločnosťou SensorTower, za posledný kvartál tohto roku 1% vydavateľov ovládlo 4/5 trhu. Z celkového počtu stiahnutí je to až 23,6 miliardy stiahnutí aplikácií v porovnaní so 6 miliardami stiahnutí. Inými slovami, 99% vydavateľov aplikácií si rozdelilo 20% trhu, zvyšok pripadol 1%. Na tému upozorňuje portál vosveteit.sk.

1% vyvojarov ovladlo trh s mobilnymi aplikaciami_pomer vyvojarov (1)
Zdroj: SensorTower

Dáta spoločnosti ďalej odhaľujú, že v meraných obchodoch, ktorými boli Google Play (Android) a App Store (iOS) je celkovo registrovaných 784 tisíc vývojárov. Len pre zaujímavosť, 1% najúspešnejších vývojárov stojí približne za 8 000 aplikácií. V obchode Google Play v súčasnosti nájdeme približne 2,8 milióna aplikácií a v obchode App Store približne 2,2 milióna.

Pri pohľade na zárobky 1% vydavateľov podľa odhadov spoločnosti SensorTower vygenerovala tržby približne v objeme 20,5 miliardy dolárov, zatiaľ čo zvyšok aplikácií vygeneroval 1,5 miliardy dolárov.犀利士

1% vyvojarov ovladlo trh s mobilnymi aplikaciami_podiel na trzbach (1)
Zdroj: SensorTower

Nižšie si môžete pozrieť históriu 1% najúspešnejších aplikáci  z pohľadu tržieb, ako aj z pohľadu počtu sitahnutí za posledných 5 rokov.

podiel 1% vyvojarov na trhbach za poslednych 5 rokov (1)
Zdroj: SensorTower

 

 

Komentáre k článku (0)

Skryť

Pridaj komentár