Vyskúšali sme fakturačný systém fakturujonline.sk. Ponúka možnosť generovať online faktúry zadarmo

Vystavovanie faktúr je pre veľa začínajúcich podnikateľov stresujúce, lebo nevedia, ako správne vystaviť faktúru. Ale nemusí byť. Nie je to v skutočnosti tak náročné, ako sa môže zdať. Zákon presne určuje, čo má faktúra obsahovať. Viacero fakturačných systémov preto dobre sleduje, aké informácie majú na faktúre byť, čo všetko tam musíte uviesť a podobne. Takýto je […] ...
faktury-online-a-zadarmo

Vystavovanie faktúr je pre veľa začínajúcich podnikateľov stresujúce, lebo nevedia, ako správne vystaviť faktúru. Ale nemusí byť. Nie je to v skutočnosti tak náročné, ako sa môže zdať. Zákon presne určuje, čo má faktúra obsahovať. Viacero fakturačných systémov preto dobre sleduje, aké informácie majú na faktúre byť, čo všetko tam musíte uviesť a podobne. Takýto je aj fakturačný systém fakturujonline.sk. Poďte sa s nami nižšie pozrieť, ako môžete v tomto fakturačnom systéme vystaviť vašu prvú faktúru.

Vystavenie faktúry zaberie pár desiatok sekúnd

Fakturujonline.sk je fakturačný systém, ktorý ponúka online faktúry zadarmo. Pre to, aby ste mohli vystaviť vašu prvú faktúru, tak je potrebné registrovať sa. Stačí zadať e-mail a heslo a následne stlačiť možnosť registrovať. Následne, ako budete mať vytvorený účet, tak je potrebné vyplniť váš fakturačný profil. Veľkou výhodou tohto fakturačného systému je, že stačí zadať len IČO a následne sa vám načítajú údaje o vašej firme. Rovnako môžete ale načítavať aj údaje o vašich obchodných partneroch, len cez IČO.

faktury-online-a-zadarmi-ako-sa-registrovat-1
Zdroj: Fakturujonline.sk

Ako si vytvoríte váš profil, tak na neho kliknite. Budete tam mať funkciu „Vytvoriť“. Ako na túto mužnosť kliknete, tak aplikácia vás prevedie celým procesom vystavenia faktúry krok po kroku. Vaše fakturačné údaje už budete mať predvyplnené. Vy len zadáte dátumy, kedy ste dodali službu, dátum vystavenie faktúry a čo vlastne fakturujete.

vystavenie-faktury-online-a-zadarmo-2
Zdroj: Fakturujonline.sk

Následne sa prekliknete na kartu Odberateľ, kde vyplníte fakturačné údaje vášho obchodného partnera. Môžete ich načítať z uložených kontaktov, ak ste ich predtým uložili, prípadne cez funkciu IČO a načítania údajov alebo manuálne. To, ako ich vyplníte, je na vás. V poslednom kroku len uložte faktúru a máte hotovo.

vystavenie-faktury-online-a-zadarmo-3
Zdroj: Fakturujonline.sk

Faktúru môžete následne odoslať z pohodlia vášho účtu, ak ste vyplnili e-mailový kontakt vášho obchodného partnera. Samozrejme, faktúru môžete aj stiahnuť či si ju poslať na e-mailový účet, ktorý ste zadali pri registrácii a následne ju môžete odovzdať aj osobne, prípadne ju poslať z vašej e-mailovej adresy.

Okrem iného aplikácia ponúka aj možnosť neskoršej editácie údajov na faktúre, pokročilé filtrovanie, ale aj užitočné funkcie, ako je napríklad označovanie faktúr ako zaplatených. Tých nástrojov, ktoré nájdete v aplikácii, je viacero.

Komentáre k článku (0)

Skryť

Pridaj komentár