Xiaomi telefóny dostanú podporu nových dotykových gest, ktorými dnes disponujú niektoré iPhone telefóny

Spoločnosť Google neustále pracuje na vylepšovaní svojho operačného systému Android pričom ešte v marci sme mohli vidieť v jeho vývojárskych verziách viacero nových funkcií. Jednou z tých, ktoré zaujali širokú verejnosť vo zvýšenej miere, boli nové dotykové gesta. Konkrétne išlo o poklepanie po zadnej stene zariadenia, ktoré vyvolalo dopredu preddefinovanú úlohu. Ako táto funkcia funguje v praxi, sa môžete p威而鋼 […] ...
MIUI-12_funkcia-poklepania-po-zadnej-stene-zariadenia

Spoločnosť Google neustále pracuje na vylepšovaní svojho operačného systému Android pričom ešte v marci sme mohli vidieť v jeho vývojárskych verziách viacero nových funkcií. Jednou z tých, ktoré zaujali širokú verejnosť vo zvýšenej miere, boli nové dotykové gesta. Konkrétne išlo o poklepanie po zadnej stene zariadenia, ktoré vyvolalo dopredu preddefinovanú úlohu. Ako táto funkcia funguje v praxi, sa môžete p威而鋼
ozrieť nižšie.

Funkcia bola konkrétne testovaná vo vývojárskej verzii Androidu 11, pričom s veľkou pravdepodobnosťou bude primárne dostupnou pre telefóny Pixel, ktoré vyrába Google.

Najnovšie informácie, na ktoré poukazuje portál xda-developers.com však naznačujú, že aj Xiaomi pracuje obdobnej funkcii. Funkcia bola objavená vo vývojárskej nadstavbe MIUI 12, pričom sa redaktorom portálu ju dokonca podarilo aktivovať.

Ako môžete vidieť nižšie na obrázku, tak funkcia má preddefinovaných niekoľko úloh. Napríklad spustenie kamery, notifikačnej lišty, zachytenie snímky obrazovky a podobne. Samozrejme, tento zoznam jednotlivých preddefinovaných úloh nemusí byť ešte finálnym a môže sa ešte plynúcim časom rozšíriť o ďalšie.

Xiaomi-MIUI-12_nova-funkcia-poklepania-po-chrbte-smartfonu
Zdroj: xda-developers.com

Aktuálne treba však dodať, že nie je známa informácia, kedy by mohla byť funkcia sprístupnenou. Teoreticky do úvahy prichádza, že by mohla prísť spolu s oficiálnym predstavením Androidu 11 pre komerčné využitie. Tak isto treba dodať, že nie je známa ani informácia, či funkcia bude dostupnou pre všetky modely smartfónov, alebo len pre vybrané zariadenia.

V každom prípade, nové informácie by sme sa mohli dozvedieť už v dohľadnej dobe.

Komentáre k článku (0)

Skryť

Pridaj komentár