Xiaomi predstaví dlhoočakávaný smartfón Mi 10 v priebehu budúceho týždňa

Len pár dní dozadu jedna z dcérskych spoločnosti Xiaomi predstavila dlhoočakávaný smartfón Poco X2, na ktorý sme čakali takmer 2 roky. V priebehu dnešného dňa sa objavili správy týkajúce sa predstavenia ďalšieho smartfónu, tentokrát však materskej spoločnosti Xiaomi, ktorá už o pár dní predstaví tohtoročnú vlajkovú loď. Xiaomi Mi 10 je na ceste K predstaveniu smartfónu Xiaomi Mi 10 […]
Xiaomi-Mi-10_render

Len pár dní dozadu jedna z dcérskych spoločnosti Xiaomi predstavila dlhoočakávaný smartfón Poco X2, na ktorý sme čakali takmer 2 roky. V priebehu dnešného dňa sa objavili správy týkajúce sa predstavenia ďalšieho smartfónu, tentokrát však materskej spoločnosti Xiaomi, ktorá už o pár dní predstaví tohtoročnú vlajkovú loď.

Xiaomi Mi 10 je na ceste

K predstaveniu smartfónu Xiaomi Mi 10 by malo prísť už v najbližší štvrtok, teda 13. februára. Informovala o tom samotná spoločnosť Xiaomi prostredníctvom sociálnej siete Weibo.

Xiaomi Mi 10 oficialny termin predstavenia
Via Vosveteit.sk

Okrem iného predstavenie smartfónu bude prebiehať len online. Spoločnosť totiž upustila od plánov predstavenia smartfónu prostredníctvom tlačovej konferencie. Dôvodom sú obavy týkajúce sa koronavírusu, ktorý trápi nie len Čínu, ale aj viacero ďalších regiónov sveta.

Od smartfónu sa očakáva, že ponúkne najnovší procesor Snapdragon 865, v kombinácii s novým typom LPDDR5 RAM pamäte, ktorá ponúka prenosové rýchlosti až do 6,4Gbps. Mimochodom, jedným z ďalších hlavných lákadiel smartfónu má byť aj kamera smartfónu, tá by mala totiž ponúknuť 108-megapixelový hlavný snímač. Okrem iného spoločnosť nie tak dávno zverejnila informácie, že smartfón by mal ovládnuť DxOMARK rebríček, teda rebríček s najlepšími fotomobilmi sveta, ktorému aktuálne dominuje smartfón Huawei Mate 30 Pro 5G.

 

Komentáre k článku (0)

Skryť

Pridaj komentár