Poco X2 je predstavený. Je výkonný, krásny, cenovo dostupný, ale aj napriek tomu nie je revolučný

Na novú generáciu smartfónov Poco sme čakali takmer 2 roky,ktorej sme sa konečne dočkali. Hoci smartfón prišiel nabitý technológiami, nadpriemernými špecifikáciami a lákavou cenou, tak aj napriek tomu nejde o „revolúciu“. Niežeby smartfón nezaujal široké publikum ľudí, ale už sme ho mohli vidieť. Redmi K30 a Poco X2 sú rovnakými smartfónmi Spoločnosť Poco vo svojej podstate […]
poco-x2-uvodny.jpg

Na novú generáciu smartfónov Poco sme čakali takmer 2 roky,ktorej sme sa konečne dočkali. Hoci smartfón prišiel nabitý technológiami, nadpriemernými špecifikáciami a lákavou cenou, tak aj napriek tomu nejde o „revolúciu“. Niežeby smartfón nezaujal široké publikum ľudí, ale už sme ho mohli vidieť.

Redmi K30 a Poco X2 sú rovnakými smartfónmi

Spoločnosť Poco vo svojej podstate zobrala zariadenie od svojej sesterskej spoločnosti Redmi, spolu s ktorou patria pod krídla Xiaomi, a jednoducho vymenila logo za svoje. Okrem špecifikácií, rovnakou je aj cena.

Prejdime  k špecifikáciám smartfónu Poco X2, ktoré si môžete pozrieť nižšie:

  • 6,67“ IPS LCD displejs rozlíšením 2400 x 1080 bodov s obnovovacou frekvenciou až 120 Hz
  • ProcesorSnapdragon 730G
  • Až 8 GB RAM a 256 GB interného UFS 2.1 úložného priestoru
  • Duálny selfie fotoaparát – 20 MP + 2 MP
  • Štvoritý zadný fotoaparát – hlavný snímačSony IMX686 s rozlíšením 64 MP + 8 MP širokouhlý snímač + 2 MP snímač pre makro fotky + 2 MP snímač hĺbky
  • Batéria s kapacitou až 4 500 mAhs podporou 27 W rýchleho nabíjania
  • Podpora dual SIM, Wi-Fi 802.11ac, VoWiFi, Bluetooth 5.0, IR blaster, GPS, USB-C, 3,5mm audio jack, Hi-Res Audio

Smartfón sa bude na indickom trhu predávať od 15 999Rs, čo predstavuje po prepočte cenu približne 203€. V tejto cene zákazník dostane smartfón vo verzii 6GB/64GB. V prípade najvýkonnejšej verzie smartfónu (8GB/256GB) zákazník zaplatí za smartfón približne 254€. Ako vyzeralo predstavenie smartfónu si môžete pozrieť nižšie.

Bude smartfón dostupný aj mimo Indie?

Dostupnosť smartfónu mimo Indie je aktuálne otáznou. Pred pár dňami sa totiž generálny riaditeľ spoločnosti Poco vyjadril, že je pre nich primárnym regiónom India, ktorá je aktuálne druhým najväčším trhom so smartfónmi na svete. Na druhej strane dodal, že vyhodnocujú potenciál aj ostatných regiónov a čoskoro budú o rozhodnutí vstúpenia na nové trhy informovať verejnosť.

Komentáre k článku (0)

Skryť

Pridaj komentár