Xiaomi spomedzi veľkých hráčov je jediným výrobcom smartfónov, ktorý v západnej Európe rástol

Uplynulý kvartál nie je pre výrobcov smartfónov ružovým. Dôvodom je aktuálna pandémia, ktorá doslova zo dňa na deň zmenila nákupné správanie spotrebiteľov. Zatiaľ čo väčšina predajcov na čele so Samsungom malo oči pre plač pri pohľade na predaje smartfónov v porovnaní s 1. kvartálom z r oku 2019, tak Xiaomi je výnimkou. „Proti prúdu“ Čísla, […] ...
recenzia_Xiaomi Mi 10_vzhlad smartfonu (2)

Uplynulý kvartál nie je pre výrobcov smartfónov ružovým. Dôvodom je aktuálna pandémia, ktorá doslova zo dňa na deň zmenila nákupné správanie spotrebiteľov. Zatiaľ čo väčšina predajcov na čele so Samsungom malo oči pre plač pri pohľade na predaje smartfónov v porovnaní s 1. kvartálom z r oku 2019, tak Xiaomi je výnimkou.

„Proti prúdu“

Čísla, ktoré zverejnil riaditeľ spoločnosti Xiaomi International sú vskutku prekvapivými. Odhaľujú totiž, že zatiaľ čo hlavná konkurencia strácala desiatky % predajov smartfónov, tak Xiaomi naopak získavalo. Podľa zverejnených dát, Xiaomi v západnej Európe predalo o 79% viac zariadení. Zhous Shouzi povedal:

Rast spoločnosti Xiaomi v západnej Európe v prvom štvrťroku 2020 je proti trendu, medziročne sme narástli o 79%! Osobitné poďakovanie patrí nášmu tímu Xiaomi Spain za to, že sa po prvýkrát dostali n犀利士
a špičku a stali sa v Španielsku výrobcom mobilných telefónov číslo jedna!…“

Prejdime však k samotným číslam. Ako môžete vidieť nižšie, tak Xiaomi v rástlo ako v Španielsku, tak v Francúzsku a aj v Taliansku. V rámci Nemecka predala rovnaký počet zariadení. Čo sa však nedá povedať o hlavnej konkurencií. Spoločnosti ako Samsung a Huawei v podstate na všetkých menovaných trhoch predali menej zariadení, ako tomu bol rok dozadu.

Zdroj: Vosveteit.sk

Komentáre k článku (0)

Skryť

Pridaj komentár