Xiaomi začalo nový rok vo veľkom štýle. Toto sú nové chytré hodinky Xiaomi Watch Color

Spoločnosť Xiaomi vie, ako potešiť svojich fanúšikov, predstavila nové chytré hodinky Xiaomi Watch Color, ktoré zaujmú ako cenou, tak aj špecifikáciami. Nové chytré hodinky ponúkajú veľký 1,39“ AMOLED displej s vysokým rozlíšením v podobe 454×454 bodov, ktorý je pokrytý krycím sklíčkom Gorilla Glass 3. generácie. Okrem toho, Xiaomi hovorí, že hodinky podporujú viac ako 110 preddefinovaných vzhľadov […]
Xiaomi Watch Color predstavene

Spoločnosť Xiaomi vie, ako potešiť svojich fanúšikov, predstavila nové chytré hodinky Xiaomi Watch Color, ktoré zaujmú ako cenou, tak aj špecifikáciami.

Nové chytré hodinky ponúkajú veľký 1,39“ AMOLED displej s vysokým rozlíšením v podobe 454×454 bodov, ktorý je pokrytý krycím sklíčkom Gorilla Glass 3. generácie. Okrem toho, Xiaomi hovorí, že hodinky podporujú viac ako 110 preddefinovaných vzhľadov ciferníkov, ktoré sú dostupné pomocou aplikácie Mi Fit.  Komu by sa málilo, tak čerešničkou na torte je, že záujemcovia si budú môcť vďaka širokej palete farebných remienkov navoliť až 1 540 rôznych farebných variant.

Xiaomi Watch Color_displej
Zdroj: mi.com

Z pohľadu výbavy začnime najskôr batériou, ktorá má kapacitu 420mAh. Tá sľubuje výdrž v podobe 14 dní v prípade bežného používanie. Aktívni športovci sa dostanú na 22 hodín neustáleho monitoringu, vrátane GPS. A Tí menej športovo založení sa môžu tešiť na výdrž až do 22 dní.

Xiaomi Color Watch_bateria
Zdroj: mi.com

Z pohľadu senzorov nechýba možnosť aktívneho monitorovania srdcového tepu 24/7, možnosť monitorovania VO2 Max (pozn. redakcie: VO2 Max je rýchlosť spotreby kyslíka, ktorý je jeden z najlepších ukazovateľov aeróbnej výkonnosti), barometer, Bluetooth v štandardne 5.0 a ďalšie. V konečnom výsledku sú hodinky schopné merať 30 rôznych športových ukazovateľov.

Xiaomi Color Watch_funkcie
Zdroj: mi.com

Hodinky vo výbave nechýba NFC podpora a ani osobný hlasový asistent od spoločnosti Xiaomi, Xiao AI. Pri hlasovom asistentovi sa ešte zastavíme, podľa slov spoločnosti je schopný ovládať aj chytrú domácnosť pomocou hlasových povelov, druhým dychom však treba dodať, že jeho dostupnosť v regiónoch mimo domácej Číny je otázna.

Prejdime teraz k cene, tá by mala byť približne 110€ v domácej Číne. V prípade európskej ceny, tak tá nebola doposiaľ odhalená, ale ako je zvykom, tak pravdepodobne bude vyššie približne o 10 až 20%, do ktorých budú „zabalené“ dovozné poplatky.

K štýlovým hodinkám od Xiaomi sa hodí aj štýlové oblečenie. Pozrite sa na veselé tričká s potlačou z obchodu Shopujem.sk.

Komentáre k článku (0)

Skryť

Pridaj komentár