Pozrite sa, ako si môžete nastaviť odomykanie smartfónu tvárou v Xiaomi a Redmi telefónoch

V súčasnosti smartfóny môžeme odomykať rôznymi spôsobmi. Najčastejšie ich však odomykáme odtlačkom prstom alebo heslom. Práve preto by sme Vám radi dalo do povedomia možnosť odomykania Xiaomi a Redmi smartfónov pomocou tváre. Ide o oveľa komfortnejší spôsob odomykanie, ale v našom regióne je „dobre schovaným“ hlboko v nastaveniach smartfónu. Nastavte si odomykanie smartfónu tvárou V prípade, ak máte […]
odomykanie tvarou xiaomi navod

V súčasnosti smartfóny môžeme odomykať rôznymi spôsobmi. Najčastejšie ich však odomykáme odtlačkom prstom alebo heslom. Práve preto by sme Vám radi dalo do povedomia možnosť odomykania Xiaomi a Redmi smartfónov pomocou tváre. Ide o oveľa komfortnejší spôsob odomykanie, ale v našom regióne je „dobre schovaným“ hlboko v nastaveniach smartfónu.

Nastavte si odomykanie smartfónu tvárou

V prípade, ak máte Xiaomi telefón alebo Redmi, tak túto možnosť by ste mali nájsť v sekcii Heslá a bezpečnosť v rámci nastavení telefónu. Hneď po pri možnosti pridania odtlačku. S veľkou pravdepodobnosťou ju tam však nenájdete. Dôvodom je, že táto funkcia v slovenskom regióne defaultne vypnutou.

MIUI-11-ako-nastavit-odomykanie-tvarou_2
Zdroj: Crossy.sk

Ak ju chcete zapnúť, tak sa vráťte do nastavení telefónu a zvoľte možnosť „Rozšírené nastavenia“ a následne otvorte možnosť Lokalita. V rámci tejto možnosti zmeňte Slovensko na Hongkong (nezmení Vám to jazyk v telefóne a ani nič podobné). Telefón si následne bude myslieť, že ste v inom regióne.

Ako-nastavit-odomykanie-tvarou_xiaomi-telefony_nastavenia_2
Zdroj: Crossy.sk

Teraz sa opäť môžete vrátiť do sekcie Heslá a bezpečnosť, kde nájdete možnosť „Odomknúť pomocou tváre“. Následne ju zvoľte a zosnímajte si svoju tvár.

Odomykanie-tvarou_Xiaomi-telefony_1
Zdroj: Crossy.sk

Hotovo.

Komentáre k článku (0)

Skryť

Pridaj komentár