Xiaomi predstavuje smartfón Mi 10 Youth Edition 5G. Čo všetko ponúka?

Spoločnosť Xiaomi v priebehu včerajšieho dňa predstavila nadstavbu MIUI 12, o ktorej Vám viac informácií prinesieme v priebehu najbližších dní, a smartfón Xiaomi Mi 10 Youth Edition 5G. Ako už z názvu plynie, tak ide o zariadenie z produktovej línie Mi 10. Zástupca vyššej strednej triedy Smartfón Mi 10 Youth Edition 5G na prvý pohľad zaujme prémiovým dizajnom, ktorý ponúka materiály ako […] ...
Xiaomi-Mi-10-Youth-Edition

Spoločnosť Xiaomi v priebehu včerajšieho dňa predstavila nadstavbu MIUI 12, o ktorej Vám viac informácií prinesieme v priebehu najbližších dní, a smartfón Xiaomi Mi 10 Youth Edition 5G. Ako už z názvu plynie, tak ide o zariadenie z produktovej línie Mi 10.

Zástupca vyššej strednej triedy

Smartfón Mi 10 Youth Edition 5G na prvý pohľad zaujme prémiovým dizajnom, ktorý ponúka materiály ako sklo a kov. Predný displej je veľký 6,57“ a nejde o hocijaký displej, ale o AMOLED s vnoreným skenerom odtlačkov prstov. Okrem iného sa chváli hodnotou JNCD 0,7 (ide o ukazovateľ presnosti podania farby). Len pre zaujímavosť, dosahuje lepšie hodnoty ako iPhone XS Max. Ďalej sa chváli vysokou svietivosťou do 800 nitov a kontrastom 4 300 000:1. Samozrejmosťou je aj podpora HDR10+.

Xiaomi-Mi-10-Youth-Edition_specifikacie
Zdroj: Xiaomi

Z pohľadu výkonu máme dve správy. Jedna je dobrou, a to, že smartfón nie je vybavený procesorom Dimensity 1000 od spoločnosti MediaTek, o ktorom sa dlho špekulovalo. Druhu správou je, že zariadenie nie je poháňané najvýkonnejším procesorom od spoločnosti Qualcomm, ale „len“ procesorom Snapdragon 765G. Zároveň však treba dodať, že zariadeniu výkon nebude určite chýbať. Okrem iného zariadenie je vybavené ešte 6GB/8GB RAM pamäte typu LPPDR4X a úložným priestorom o kapacite 64GB/126GB/256GB. Ide o typ UFS 2.1 (smartfón Mi 10 využíva typ pamäte UFS 3.1). Aby sme nezabudli, tak o zariadenie disponuje ešte výkonným grafickým čipom Adreno 620 od spoločnosti Qualcomm.

Xiaomi-Mi-10-Youth-Edition-5G
Zdroj: Xiaomi

Zariadenie bude však lákať na hlavný kamerový systém, ktorý ponúka 4 snímače umiestnené v zadnej stene. Hlavný snímač ponúka 48-megapixelové rozlíšenie s clonou f/1,79. Doplnený je 8-megapixelový periskopický objektív s 50-násobným digitálnym priblížením a s optickou stabilizáciou. Zariadenie ešte ponúka 8-megapixelový širokouhlý objektív s uhlom záberu 120° a 2-megapixelový makro objektív.

Zariadenie je okrem iného poháňané batériou s kapacitou 4160mAh, ktorú možno nabiť pomocou technológie rýchleho nabíjania pri výkone 22W. Mnohých určite poteší aj NFC čip.

Prejdime teraz k cene, ktorá pre čínsky trh začína na úrovni ~275€ (6GB/64GB). V prípade najvybavenejšieho modelu, záujemcovia za smartfón zaplatia ~365€ (8GB/256GB). Zariadenie zatiaľ pre európsky trh nebolo oficiálne oznámené.

Via Vosveteit.sk

Komentáre k článku (0)

Skryť

Pridaj komentár